ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6673521
*
nr 667 3521
Spegel
rokokostil, höjd: 110
Utrop:
300 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 november 2010
kl 21:17:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/11 21:03:46
1
300 kr
13/11 18:44:06
2
500 kr
15/11 18:11:06
3
800 kr
15/11 19:07:06
2
1.300 kr
15/11 19:57:54
3
1.000 kr
15/11 20:02:38
3
1.400 kr
15/11 20:07:03
2
1.700 kr
15/11 20:10:25
3
1.700 kr
15/11 20:11:02
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 667 3521
Spegel
rokokostil, höjd: 110
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 november 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/11 21:03:46 | 1 | 300 kr |
13/11 18:44:06 | 2 | 500 kr |
15/11 18:11:06 | 3 | 800 kr |
15/11 19:07:06 | 2 | 1.300 kr |
15/11 19:57:54 | 3 | 1.000 kr |
15/11 20:02:38 | 3 | 1.400 kr |
15/11 20:07:03 | 2 | 1.700 kr |
15/11 20:10:25 | 3 | 1.700 kr |
15/11 20:11:02 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27